Kategorijas

Pēdējie komentāri

Ziņas  -   «Audi R8 e-tron» kļūst par ātrāko elektromobili pasaulē
The movement is Caliber 3131, which differs from t...
Ziņas  -   3E - Electric HR-V ražots Lietuvā
The satin-finished steel case has a polished bezel...
Ziņas  -   Sacīkšu sporta hibrīds e-mobils startēs Dakārā
The green stamp is a symbol of rolex daydate the ...
Ziņas  -   Jaunais Ford stils tiek atklāts Evos konceptā
The new moon Cellini watch with a white paint with...Tagu mākonis

Kalendārs

Augusts 2017

Gadu atpakaļGadu uz priekšu
POTCPSSv
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Jaunumu par šo periodu nav

Banner

eco_baner_latvija

Top 5 kas ir jāzin visiem

Fakti

---- 2010.gadā Latvijā nav reģistrēts vel neviens elektromobilis.

---- 2010.gadā Latvijā reģistrēti 800 hibrīdauto.

10 visbiežāk uzdotie jautājumi par elektromobiļiem

Izvietoja: Arturs Izvietots: 22 novembrī 2011 14:14 Kategorija: Elektromobiļi Skatījumu: 8594


Elektromobiļi joprojām ir eksotiska, un cilvēkiem bieži rodas tādi un paši jautājumi par elektomobiļa priekšrocību salīdzinājumā ar parasto automobiļu ar benzīna dzinēju.

 


1.jautājums: Kāpēc elektromobiļi parādās un pazūd?

Atbilde: Elektromobiļi ir šodienas benzīna automobiļu priekšteči. Tomas Davenports uzbūvēja pirmo elektromobili 1830.gadā, pirmais iekšdedzes dzinējs parādījās 1860.gadā. Bet benzīnu auto ir priekšā, jo tajā laikā (tajā tehnoloģijas līmenī) bija būtiski divi galvenie kritēriji: braucienu attālums un ražošanas izmaksas. Benzīna auto var nobraukt ievērojami lielāku attālumu nekā elektromobilis, enerģijas resursu atjaunošana iekšdedzes dzinējam aizņem līdz 5 minūtēm, laks nepieciešams lai uzpildītu degvielas tvertni bet  elektromobilim 6-8 stundas paies kamēr tiks uzlādētas akumulatoru bloks.  

 


2.jautājums: Vai elektromobili ir draudzīgākie videi nekā benzīna, hibrīdu auto vai auto ar ūdeņraža dzinēju?

Atbilde: Grūts jautājums, bet atbilde ir - . Šodien, elektromobili var būt uzlādēti gandrīz no jebkuras rozetes. Elektromobili var patērēt elektroenerģiju no atjaunojamiem, ekoloģiskajiem avotiem, piemēram, no vēja un saules elektrostacijām.

 

3.jautājums: Vai jau eksistē infrastruktūra normālai elektromobiļu apkalpei?

Atbilde: Lielākā daļa no auto īpašniekiem nobrauc mazāk par 80 km dienā – ar šo attālumu tiek galā gandrīz ikvienas esošais elektromobilis. Vakarā var uzlādēt elektromobiļa akumulatoru mājās vai ārkārtas gadījumos var izmantot nomaināmus akumulatorus. Stacijas vai parkinga vietas kur varētu nepieciešamības gadījumā uzlādēt elektromobili paliek aizvien vairāk.


4.jautājums: Cik tālu var nobraukt elektromobilis ar vienu akumulatora uzlādi?Atbilde: Ir atkarīgs no modeļa, bet vidējais viena brauciena attālums ir 80-130km diapozonā. Liberty Electric Cars Range Rover E-Range var veikt attālu līdz 350 km.

 

5.jautājums: Kāds ir parasta elektromobiļa akumulatora vidējais dzīves ilgums?

 

Atbilde: Tas galvenokārt ir atkarīgs no akumulatora veida. Svina-skābes akumulatori nevar strādāt vairāk par gadu, bet mūsdienu litija dzelzs fosfāta akumulatoru tips dzīvo 10 gadus vai vairāk. Toyota Prius hibrīdauto, kas tiek ražoti kopš 1997.gadā pēc daudzu auto darbnīcu vārdiem arī pēc 14 gadu kalpošanas akumulatori joprojām ir darba kārtībā un pilnībā izpilda savas funkcijas.  Ka uzsver paši ražotāji akumulatoru jauda (kapcitate) pēc 5-8 gadiem samazināsies un maksimāla uzlāde sastādīs līdz 80% no pirmatnējās ietilpības.


6.jautājums: Vai elektromobili ir drošākie par citiem auto?

Atbilde: Elektromobiļi ir tikpat droši kā citi auto. Varētu teikt pat vairāk, ka elektromoīli ir daudz drošāki par iekšdedzes dzinēju, jo detaļu daudzums dzinējam gan arī transmisija ir ievērojami samazināts. Mazāk detaļu mazāks risks kaut  kam salūzt.7.jautājums: Kāpēc elektromobiļi tik dārgi?

Atbilde: Tas ir daļēji saistīts ar akumulatoru augstām izmaksām, kuru nomaiņa var maksāt vairākus tūkstošus dolāru.

 

8.jautājums: Vai elektromobili ir pietiekami uzticami?

Atbilde: Elektromobiļi ir tikpat uzticami kā citi auto. Lai gan, ņemot vērā, ka to dzinējiem ir mazāks strādājošo bloku skaits, salīdzinot ar benzīna dzinējiem, tad lūzuma iespējamība arī būs ievērojami mazāka.

 


9. jautājums: Kāda veida pakalpojumi ir nepieciešami elekromobiļiem?

Atbilde: Regulāra uzlāde ar elektroenerģiju un akumulatora nomaiņa, kad tas savu pārdzīvos (reizi 15 gados). Viena liela elektromobīļu izmantošanas priekšrocība ir ievēroja garāki regulāras apkalpošanas laiki. Nav nepieciešamības mainīt dzinēja eļļu katrus 10.000-15.000 km.  

Viss pārējais ir līdzīgs citiem auto.

 

10.jautājums: Ņemot vērā ilgu laiku, vai ir finansiālā jēga nopirkt elektromobiļu, nevis degvielas auto?

Atbilde: Šobrīd vēl ir grūti atbildēt apstiprinoši. Sākotnējās elektomobiļa izmaksas ir augstākas par benzīna auto izmaksām. No otras puses, elektrība ir lētāka nekā benzīna palielinošas cenas. Līdz ar to var ietaupīt uz daudz mazākām izmaksām uz vienu nobraukto kilometru.

 

 • ·         Elektromobils īpaši izdalās ar savām lētām ekspluatācijas izmaksām. Ford Ranger patērē tikai 0,25kW/st. viena kilometra braucienam, Toyota Rav4 – 0,19kW/st.  Vidējais automobiļa noskrējiens ASV sastāda 19200 km. (52 km dienā). Ja elektrības cena ir ap 7 santīmiem par 1 kW gada izmaksas elektrības iegādei lai veiktu 19200 km. sastāda  aptuveni 255 Ls  savukārt, ja mēs brauktu ar iekšdedzes benzīna dzinēju ar vidēju patēriņu 8l/100 km mēs uztērētu 1305 Ls.   

 

Pēc šiem aprēķiniem varam spriest, ka ietaupījums gada laikā sastādīs 1050Ls. 

Tegi: elektromobiļi, elektromobīļi, elektromobīli, Elektromobili

Apmeklētāju komentārs:

 • kkk
  #1

  kkk raksta:

  2011-12-22 21:40 | Karma 0
  Kā ar electromobiliem ir ziemā? Vai aukstums ievērojami iespaido izlādēšanos? Un kā ar salona apsildi ziemā, silda no aķīšiem vai kā savādāk?

  -----

  Atbildēt
 • Endeder
  #2

  Endeder raksta:

  2012-05-12 16:14 | Karma 0
  Elektromobiļu akumulatoru efektivitāte ziemas apstākļos ievērojami pasliktinās. Ļoti daudz enerģijas būs jātērē salona apsildei, tuvu un tālo gaismu lietošanai. Nobraucamais attālums salīdzinājuma ar vasaras laiku varētu sarūgt uz pusi.

  -----

  Atbildēt
 • Arnis ET
  #3

  Arnis ET raksta:

  2012-07-08 18:21 | Karma 0
  Neprecīza atbilde uz 5.jautājumu.

  No prakses Latvijā ir zināms, ka svina akumulatori
  lēngaitas elektromobiļiem tiek
  mainīti ne ātrāk kā pēc 2-3 gadiem

  -----

  Atbildēt
Komentāra pievienošana
Jūsu vārds:
E-mail:
Komentārs:
Priekšskatīšana Palielināt lauku Samazināt lauku
Pusbiezs (Ctrl+B) Kursīvs (Ctrl+I) Pasvītrots (Ctrl+U) Nosvītrots (Ctrl+Shift+S) Pa kreisi (Ctrl+Shift+L) Centrā (Ctrl+Shift+M) Pa labi (Ctrl+Shift+R) Pa abām malām (Ctrl+Shift+J) Horizontāla līnija (Ctrl+H) Atsauces ievietošana (Ctrl+L) E-pasta ievietošana (Ctrl+E) Attēla ievietošana (Ctrl+Shift+I) Markēts saraksts Numurēts saraksts Saraksta rinda Preču zīme Kopiraits Reģistrēts Šrifts Tab Bez BB kodiem
Aizsardība pret botiem:
Kods no attēla:
Eco Auto
Powered by CMS Eleanor © 2017
Lapa ģenerēta 0.042 sekundi(es). Izmantots pieprasījumu: 21. GZIP ieslēgts.
© Copyright